Garbogaards slog dørene op for en godkendt HTM konkurrence med færdighedsprøver

Lørdag d. 5. November 2016

 Dommere var: Jette Porter, Jette Haastrup, Anja Christiansen, Sonja Ordell Johannsen og 1. dommer gennem hele dagen: Elisabeth "Lizza" Fabricius

Vi kunne sige tillykke til Lone Bach og Puma som nye danske freestyle champions!! Stort tillykke fra Garbogaard - det er en særlig ære at kunne uddele et certifikat - og ikke mindst det sidste til championtitlen.

Færdighedsprøver

 

Færdighedsprøve 1     Snit
Lena Nielsen Pudel Wilma 4,6
Pernille Thelin Border Collie Joker 4,4
Susanne Miller Mellempudel Sophie 4,4
Emil jensen Sheltie  Coco 4,3
       
Færdighedsprøve 2     Snit
Bente Borgsmidt border collie Kevin 4,6
Helle Ferrold Australian Shepherd Karlsson 3,7
Jytte Klarskov Pudel JeaJea 2,2
       
Titelprøve     snit
Mette Rohde-Petersen Fifi 4,5

 

Resultater

Resultater fra Hundeskolen Ophians HTM konkurrence på Garbogaard 5. november 2016
HTM3     Gns Placering Q points  
Sidsel Lauridsen Border collie Wave 25,97 1   bestået
Liv Elmark Stor pudel Mango 21,73 2   IKKE bestået
Tine Gade Podengo Viola 0,00      
Anja Christiansen BC Queeny 0,00      
             
HTM1     Gns Placering Q points  
Sonja Ordell Johannessen Border collie Lemon 25,33 1 5 bestået
Connie Bai Border Collie Magic 25,03 2 4 bestået
Anita Jakobsson Shetland Sheepdog  Osseau 23,33 3 3 bestået
Neel Ane Smed Blandingshund Apachi 23,13 4 2 bestået
Bende Press terv Zorro 22,80 5   IKKE bestået
Jette Haastrup Korthåret Hønsehund Gaia 0,00      
             
FS3     Gns Placering Q points  
Kate Olsen D/S Gårdhund Zonja 24,83 1   bestået
Jette Haastrup Ruhåret gravhund Addi 24,77 2   bestået
Lone Bach King Charles cavaler  Puma 24,60 3 CERT bestået
Mette Andreassen Cocker Spaniel O'Malley 23,33 4   bestået
Sonja Ordell Johannessen Border collie Lemon 0,00      
             
FS2     Gns Placering Q points  
Cathrine Buch Shetland sheepdog  Jessie  21,77 1   IKKE bestået
Tine Gade Podengo Portuguese medio Leo 20,77 2   IKKE bestået
             
FS1     Gns Placering Q points  
Sandie Højgaard Larsen Golden retriever/Labrador Rumle 24,93 1 5 bestået
Bente Hansen Kooikerhondje Klokkeblomst 24,40 2 4 bestået



Gitte Fischer SHETLAND SHEEPDOG  Chip 23,50 3 3 bestået
Sheila Mitchell Manchester terrier Libby 23,00 4 2 bestået
Anita Jakobsson Shetland Sheepdog  Osseau 23,00 5 1 bestået
Paul Lysholdt Border terrier Max 22,53     IKKE bestået
Bende Press terv Zorro 22,23     IKKE bestået
Camilla Kikkenborg Ikke stambogsført Calle 0,00      
             
HTM2     Gns Placering Q points  
Annette Klink Dalgaard Border Collie Aero 24,20 1 5 bestået
Paul Lysholdt Border terrier Max 23,43 2 4 bestået
      0,00      
Træningsklasse 1     Gns Placering Q points  
Jennifer jensen  Kooikerhondje Bianca 25,60 1   bestået
Sandie Højgaard Larsen Golden retriever/Labrador Rumle 25,20 2   bestået
Neel Ane Smed Blandingshund Apachi 23,50 3   bestået
Bende Press terv Zorro 23,30 4   bestået
Jennifer jensen  Kooikerhondje Jaxon 23,00 5   bestået
Sheila Mitchell Manchester terrier Libby 22,70 6   bestået
Yonna Stjärnskog Tervueren Mozart 22,40     IKKE bestået
Camilla Kikkenborg Ikke stambogsført Calle 0,00      
             
Træningsklasse     Gns Placering Q points  
Lone Bach King Charles cavaler  Puma 25,10 1   bestået
Tine Gade Podengo Viola 23,30 2   bestået
Liv Elmark Stor pudel Mango 23,20 3   IKKE bestået
Sidsel Lauridsen Border collie Wave 0,00      
Tine Gade Podengo Portuguese medio Leo 0,00      
Cathrine Buch Shetland sheepdog  Jessie  0,00      
Mette Andreassen Cocker Spaniel O'Malley 0,00      
Anja Christiansen BC Magic 0,00      
Helle Palm Flatcoated Retriever Vitus 0,00      
Jette Haastrup Ruhåret gravhund Addi 0,00      
Sonja Ordell Johannessen Border collie Lemon 0,00      
Sofie Eggert Hjorth Border Collie Quincy 0,00      
Camilla Kikkenborg Border Collie Cassi 0,00      
Anja Christiansen BC Queeny 0,00      
Jette Haastrup Korthåret Hønsehund Gaia 0,00      

 

 

  • Der er endnu ikke skrevet nogle kommentarer