Hundeskolen Ophian afholdt igen en officiel rally konkurrence indendørs på

Garbogaard

Tirsdag d. 19. April 2016

Dommer: Annette Klink Dalgaard, DK

og de fantastiske sekretærer og tidstagere: Rune & Naija Klink Dalgaard.

 

Resultater

start navn   stambogsnavn kaldenavn Points tid Mester/CH
Champion klassen            
7 Susse  Strandby Eternity`s Saga Sina 100 2:08:08  
11 Monica Persson Snapphanens Allan  Tim 94 03:23:00  
9 Amanda Jakobsson Elverlamshuset's Osseau Osseau 92 2:39:70  
12 Paul Lysholdt Borderhouse Terranova Max 88 2:46:86  
4 Susanne Frostholm Shelstream wonderful prince Mikki 87 2:26:86  
6 Eva Cajhagen Australian Mates Dana Dana 86 2:45:32  
2 Monica Persson Omma Omma 81 3:10:44  
10 Sheila Mitchell Liberty Baikis Esperanza Libby 79 2:42:09  
5 Ronnie Hansen Asasara Go Go mega-byte Messi 74 2:13:73  
1 Sheila Mitchell Sophia Baikis Esperanza Terri 71 2:42:51  
3 Paul Lysholdt Megan Megan IB IB  
Ekspertklassen              
13 Lonni Gulmark Prirsching Skovfarmen's Chocolate Nutty Ninja Morgan  97 2:14:65 cert
22 Beatrice Palm Jewel´s White´s Dancing Queen Nelly Nelly 94 2:30:09  
16 Bente Andersen   Zena 92 2:03:83  
17 Monica Persson Beachrunner´s Pannacotta Kotten 89 2:30:26  
19 Hanne Sylvest Dan De Does Fregne Fregne 85 2:06:78  
14 Vian Mylstrup Hansennen's Chianti Chianti 79 2:25:77  
15 Kira SAND   Stella IB IB  
18 Birgitte Langvad Ofelia Bikkja IB IB  
20 Annette Andersen Gaelic-wheaten's rebel commander Simba IB IB  
21 Helle Vester Tvebak Løvehjerte  Tvebak IB IB  
Øvet klasse              
27 Birgitte  Brandt Aya Aya 92 02:09:30  
23 Bende Press Borngård`s Metroplex Zorro 88 2:03:67  
28 Ingrid Korning Shellove Any Dream Will Do Sandie 84 2:32:86  
26 Sofie Haurholm Khetashio Sexy Little Convertible Echo 74 2:13:55  
24 Lone Börger Solfari's 3 Eversuus Suus IB IB  
25 Monica Persson Pannakottens Sköna Janis Janis IB IB  
29 Poul Jensen Bernerbrukets Twittra Rosa IB IB  
Begynderklassen            
33 Ulla Høm Spicy-Vega v.d. Simmeringer Haide Vega 100 1:56:68 RBM
36 annie larsen Summardáins öistein SolfarsHuni Huni 99 2:03:34  
30 Jennifer Vindahl Desliver Narani Sogi Carla 94 2:01:54  
38 Hanni Zimmer Oskadraumur Mat Mansi Mansi 93 2:04:41  
35 Dorthe Kierkegaard Small Lions Jessika Mavic 92 2:36:16  
34 Christine Nørskov Sørensen Redmound´s Keep A Great Secret Jasper 90 1:50:93 RBM
39 Liv Elmark Ninihill's On The Prowl Again Mango 88 2:23:17  
37 Tina Hougaard Ergonox' Culinary Art by Marco Polo Pilou 84 1:56:29  
31 Pia van Acker O'Mallie v.d. Vaardekenshoeve O'Mallie 80 2:42:48  
32 Kira SAND Toffie Toffie 77 2:47:75  
40 Nadia Brandt Danish Jack House's Sir Milton Milton 71 3:03:26  
41 hedvig jensen   sveske IB IB  
42 Tina Seligmann Gia's Golden Obi-Wan Kenobi Obi   ikke mødt  
Juniorklassen              
43 Louise Nørskov Sørensen Digby Tollers Buckshot  Hannibal 83 2:16:36  

 

  • Der er endnu ikke skrevet nogle kommentarer