Udskriv

Hundeskolen Ophian afholdt en rallykonkurrence

Onsdag d. 23. Oktober

som startede ud med få tilmeldte deltagere, men efter en del søgning efter champion-deltagere, så super-certet kunne komme i spil, så blev der pludselig alligevel overtegnet og vi fik masser af champions. Desværre fik vi ikke chance til at uddele super-certet. Nogle af de nye skilte er lidt drilske :-)

Vores begynderklasse var meget stor og vi havde den glæde at tildele 100 points til hele 2 deltagere

 

Vores allerbedste sekretær, Naija Klink Dalgaard, gjorde et super stykke arbejde og der var præmieoverrækkelse lige efter hver klasse.

Resultater

katnr Fører Stambogsnavn Race Points Tid placering
Championklasse          
42 Pernille Thelin Rothmann's James Border collie 86 02:10:22 1
9003 Brian Emma   86 03:11:37 2
37 Bente Andersen Solankers Cille Schapendoes 85 03:48:22 3
40 Louise Vig Khetashio Increasing Value Australian Shepherd 76 02:29:22  
44 Tina Lander Sørensen Chessie Australian Shepherd 75 03:21:44  
9001 Susanne Ekelund Ellebækgårdens Annesine Dansk Svensk Gårdhund 75 03:41:47  
43 Hanne Simonsen My Border Collie 72 03:20:18  
41 Bente Andersen Solankers Zena Schapendoes IB IB  
Seniorklasse          
45 Tina Nordlund Elverlamshuset's Jay Shetland sheepdog 97 01:55:15 1
46 Maj-Britt Schultz Jensen Gawain's Twilight Zone Border collie IB IB  
Ekspertklasse          
33 Tina Nordlund Elverlamshuset's Ilja Shetland sheepdog 99 02:11:62 1
39 Line Ehmsen Dumle Ikke Stambogsført 97 02:12:58 CERT/  2
9002 Stine Smith Wilma Labrador 86 02:44:07 3
38 Hanni Hankel Zimmer Only Stars Kick Ass Bonus Border Collie 83 02:09:28  
35 Charlotte Nørregaard Eternity's Halo Groenendael 76 02:07:31  
34 Lone Rahbek Pumba Ikke stambogsført IB IB  
Øvet klasse          
21 Lisbet Becher Shinbi Nelle's Futago Lulu Japansk Spids 92 02:49:10 1
29 Maria Weber Gawain's Second Time Around Border collie 91 02:26:09 2
31 Lisbet Becher Shinbi Mailie's Kinkai Miki Japansk Spids 87 02:31:29 RØM/ 3
23 Sonia Sohnemann Theoronaldo Ikke stambogsført 86 02:38:66  
24 Pernille Dahl Tørnblad Mittelbymittel Dee Dee Mittelspitz 80 02:12:62  
25 Kirsten Prinds Mogensen Kiva's Eden Hot Carolina Reaper Collie 71 02:54:47  
22 Birgitte Bang G-Diggers Happy Pudel,mellem IB IB  
26 Edith Ingerslev Svare Twitter Labrador retriever IB IB  
27 Mona Martinsen Mille Ikke stambogsført IB IB  
28 Eva Johansen Saggie Ikke stambogsført IB IB  
30 Sian M. Wilstrup Unistars Db 9 Aston Martin Cao de agua portugues IB IB  
32 Eva Schmidt Nissen Sneppelunden's Carla Ruhåret Hønsehund IB IB  
Begynderklasse          
4 Sian M. Wilstrup Unistars Feinschmecker Cao de agua portugues 100 01:22:57 RBM/ 1
17 Joke Duijm-Jasperse David Hollandsk Kooikerhondje 100 01:27:53 RBM/ 2
10 Mia Jønsson Beautiful Borders Jumping Jenn Border collie 96 01:25:38 3
12 Bente Borgsmidt Hidden Farms Kiera In Red Border collie 93 01:39:62  
9 Kurtis P. Osen Dreamcatcher's Lovely Waggle Australian shepherd 93 01:45:75  
16 Michelle Galle Aisha Ikke Stambogsført 92 01:30:78  RBM
20 Jette Bomholdt Funny Ikke Stambogsført 91 01:34:03  
11 Charlotte Daugaard Harlyk Muller Ikke stambogsført 89 01:39:12  
19 Mette Rohde-Petersen Stella Pudel,stor 87 01:35:12  
8 Maj-Britt Schultz Jensen Chesamo's Irina of Henry Samojedhund 86 01:18:75  
15 Trine Bomholdt Team-Ami Blue Xarah Groenendael 84 01:42:00  
18 Lisbeth Svava Mortensen Dorthea Bichon Havanais 83 01:53:72  
3 Evi Nielsen Pil Welsh corgi pembroke 81 01:57:60  RBM
1 Susanne Bagger-Sørensen Hovafreudes Clever Connection Hovawart 79 01:52:71  
14 Heidi Brüggebusch Makucha Asante Chui by Ajabu Rhodesian ridgeback 72 02:23:94  
13 Heidi Brüggebusch Bitte-Nus Laini Penya Rhodesian ridgeback IB IB  
6 Camilla Gonzalez Lapinette's Idaho By Night Collie IB IB  
7 Hanne Bjerg Andersen Stensedals Freja Border collie IB IB  
  • Der er endnu ikke skrevet nogle kommentarer
Udviklet af Komento