Vi fik lige "klemt" en "mini"-midsommerhygge på Garbogaard ind
Mandag d. 28. juni 2021 fra kl. 18:00.
Grundet mange private gøremål på gården måtte vi nøjes med en "mini" midsommerhygge i år.
Der var begynderagility (som vi kender det fra agilitystævnerne) samt en uerfaren klasse, Udover det var der uofficiel bedømmelse i færdighedsprøver og HTM/freestyle programmer, hvor man kunne få feed-back på sit program.
Det var dejligt at kunne invitere publikummer med.
Resultater for agilitykonkurrencen kan ses på facebook begivenheden HER
Vejret var fint og ikke helt så varmt som sidst, da aftenskyggen også hjalp lidt til.
Heldigvis valgte et par publikummer at hjælpe til - Mogens og Tina Lander stod hele aftenen som sekretær hhv tidstager - det var så dejlig en hjælp.
"Min" Sanne kom heldigvis også forbi og var kombineret indsender/ind-råber :-) og resultatfører - og Lotte Støvlbæk gav den som sædvanlig gas med banebygning og hjælp med alt det praktiske. TAK for jer.
Louise Vig var dommer i færdighedsprøver og dog dancing programmer. Jeg er sikker på at I fik god og brugbar feedback - I hvert fald var der nogle flotte beståede resultater - 1 i hver klasse 1-3.
Eva & Karla i FP1
Ulla & Shiva i FP2
Maria & Milla i FP3
Kira & Tikki bestod deres Freestyle program.
Tillykke til jer alle.
Kommentarer