Det er med glæde at vi kan meddele at Hundeskolen Ophian har fået tilladelse til afholde en godkendt rallyprøve

Vi er indendørs på Garbogaard - på kunstgræs

 

Rallyprøve med jule-tema og julestemning 

UDSOLGT - nu kun tilmelding til venteliste via hjemmesiden

Læs mere på facebook begivenheden HER

 

Var med til at give konkurrencen julestemning ved at tage en rød trøje, en nissehue eller lignede på.

Vi serverer lidt jule-guf

 

Lørdag d. 5. December 2020

Dommer: Annette Klink Dalgaard

Sekretær: Naija Klink Dalgaard

 

Klasserækkefølge: 

  • Seniorklasse
  • Championklasse
  • Ekspertklasse
  • Øvet klasse
  • Juniorklasse
  • Begynderklasse

Tidsplan

    09:00    
  Antal delt Start tidspunkt Tidligste mødetid
Banegennemgang   09:00 Mødetid gruppe 1
seniorklasse 2 09:20    
Banebyg+ banegennemgang 09:30    
Championklassen 6 09:55    
Præmieoverrækkelse og farvel 10:25    
         
banegennemgang   10:35 Mødetid gruppe 2
Championklassen 3 10:55    
Banebyg+ banegennemgang 11:10    
Ekspertklassen 4 11:35    
Præmieoverrækkelse og farvel 11:55    
         
Banebyg+ banegennemgang 12:05 Mødetid gruppe 3
Øvet klasse 7 12:30    
Præmieoverrækkelse og farvel 12:58    
         
Banegennemgang   13:08 Mødetid gruppe 4
Øvet klasse 6 13:28    
Præmieoverrækkelse og farvel 13:52    
         
Banebyg+ banegennemgang 14:02 Mødetid gruppe 5
Begynderklassen 7 14:27    
Præmieoverrækkelse og farvel 14:49    
         
Banegennemgang   14:59 Mødetid gruppe 6
Begynderklassen 7 15:19    
Præmieoverrækkelse og farvel 15:42    
         
Banegennemgang   15:52 Mødetid gruppe 7
Begynderklassen 7 16:12    
Præmieoverrækkelse og farvel 16:35    
         
Banegennemgang   16:45 Mødetid gruppe 8
Begynderklassen 4 17:05    
Præmieoverrækkelse og farvel 17:18    
         
Slut   17:28    

Katalog

Startnr katnr Fører Stambogsnavn Race
  GRUPPE 1    
  Seniorklasse    
1 46 Gitte Fischer Lacewood The Star Trooper Shetland sheepdog
2 47 Maj-Britt Schultz Jensen Gawain's Twilight Zone Border collie
  Championklasse    
3 9005 Lene Søndberg Quno Rottweiler
4 40 Bente Sønderskov Aabo's Enzo Tervueren
5 41 Hanni Hankel Zimmer Only Stars Kick Ass Bonus Border collie
6 42 Conni Hansen Lassies American Lady Malou Collie
7 44 Pernille Thelin Rothmann's James Border Collie
8 43 Lone Rahbek Pumba Ikke stambogsført
         
  GRUPPE 2    
  Championklasse    
9 45 Louise Vig Khetashio Increasing Value Australian Shepherd
10 9002 Majbrit Bengtson Dolce Bianca's Carolina By Bi'me Hollandsk Kooiker Hondje
11 9006 Lene Søndberg Fillucca Rottweiler
  Ekspertklasse    
12 36 Mia Jønsson Beautiful Borders Jumping Jenn Border Collie
13 37 Lene Bentzen Ahl's Vakse Viktor Shetland sheepdog
14 38 Sian M. Wilstrup Unistars Db 9 Aston Martin Cao de agua portugues
15 39 Anne Hedegaard Gina Ruhåret Hønsehund
         
  GRUPPE 3    
  Øvet klasse (1)    
16 31 Conni Hansen Callip's Dancing Dodo Collie, korthåret
17 24 Per Nielsen Cantabella's Smaragd Dansk/Svensk gårdhund
18 26 Eva Johansen Saggie Ikke stambogsført
19 33 Sian M. Wilstrup Unistars Feinschmecker Cao de agua portugues
20 9003 Kira Sand Tikkie Dværg puddel
21 9004 Lisbet Becher Lulu Japansk Spids
22 27 Eva Schmidt Nissen Sneppelunden's Carla Ruhåret Hønsehund
         
  GRUPPE 4    
  Øvet klasse (2)    
23 28 Vicky Jacobsen Tictac From Paradise Falls Border collie
24 29 Annemarie Lundsgaard Thomasen Stenbækgårds Filuna Welsh corgi pembroke
25 34 Michelle Galle Aisha Ikke stambogsført
26 25 Heidie Siff Fleur Hemmingsen Kamla Vammen´s Olympic Cooper Berner sennenhund
27 32 Henriette Mose Andersen Rabjerg's Cosmopolitan Schnauzer, peber/salt
28 35 Maria Weber Gawain's Second Time Around Border Collie
         
  GRUPPE 5    
  Begynderklasse (1)    
29 1 Rikke Krygermeyer Diabella Uniq Miss Chanel Bichon havanais
30 2 Tanya Petersen Zensari's Sweet Design Australian shepherd
31 3 Heidie Siff Fleur Hemmingsen Berner Højgaards Fabulous Berner sennenhund
32 18 Michelle Galle Sofus Pudel,stor
33 4 Lena Andersen Salin Alma Pudel,stor
34 5 Lisbeth Engkjær Red Baron Bella Bell Beagle
35 15 Henriette Mose Andersen Naomeh's Absolut Precious Schnauzer, peber/salt
         
  GRUPPE 6    
  Begynderklasse (2)    
36 6 eva ferdinandsen Truly Yours Mystique Emotions Amerikansk cocker spaniel
37 7 Helle Ancher Munch Gamle Danere's Multe Dansk spids
38 8 Pernille Ladefoged Carlo Ikke stambogsført
39 9 Mathilde Kamper Hazinas 7th Galactic Cosmos Rhodesian ridgeback
40 10 Carsten Bruus Grøn Thukela Cheko Of Ajabu Rhodesian ridgeback
41 11 Dorte Blichmann Egerod Isell's Bazil Malinois
42 12 Inge Helene Helsholt Rednock Tailormade Tiny Tilly Parson russell terrier
         
  GRUPPE 7    
  Begynderklasse (3)    
43 14 Wibeke Madsen Boots-Cocker Trip To The Glory Engelsk cocker spaniel
44 30 Charlotte Daugaard Harlyk Muller Ikke stambogsført
45 17 Sofie Hvid Haurholm Khetashio Blazing Star Australian Shepherd
46 19 Katja Jerichau Hansen Poikkikorvan Loihakka Raitio Finsk Hyrdehund (lapsk Vallhund)
47 21 Stine Synnøve christensen Sundew's Moskva Engelsk Cocker Spaniel
48 22 Nanett Kvist Sally Ikke stambogsført
49 9001 Gitte Fischer Foula's Rising Star Shetland Sheepdog
         
  GRUPPE 8    
  Begynderklasse (4)    
50 23 Cecilie Bach Sif Ikke Stambogsført
51 20 Maj-Britt Schultz-Jensen Chesamo's Irina of Henry Samojedhund
LØBSK 13 Nina Hedegaard Stablemaster's Venice Riesenschnauzer, sort
LØBSK 16 Zita Birlie Roadrunner Ruby di Casa Hesselink Australsk kelpie

Pris

200 kr pr hund (de 2 kr går til HMC)

Hvis man (med tilladelse fra arrangør) får solgt sin plads til en anden, koster det 50 kr i "besværlighedsgebyr" pr hund.

Tilmelding er økonomisk bindende, men betaling kan ske på dagen. Lad være med at betale førend PM er udsendt

Tilmelding

Tilmelding via hjemmesiden "Tilmelding ->Tilmelding til rally konk" eller hundeweb

 

 

  • Der er endnu ikke skrevet nogle kommentarer