Hundeskolen Ophian har fået lov til at afholde en fyraftens NOSEWORK konkurrence på Garbogaard.

 

Tirsdag d. 18. Maj 2021 fra kl cirka 14 (nærmere tidspunkt tilgår)

Dommere: Hanne Nielsen & Merete Marx Stenaae

 

Bemærk

Følg med via vores facebook begivenhed HER

Klasser

Nosework 1+2+senior

Man kan kun deltage i et søg

Der er plads til max. 40 ekvipager

 

Pris

302  kr pr hund

Tilmelding er økonomisk bindende.

 

Startliste

Stambogsnr Gruppe Hundens navn Katalognr Race Fører
NW 1 Gruppe 1        
DK17697/2015 NW1-1 Shinbi Mailie's Kinkai Miki 1 Japansk Spids Lisbet Becher
START-NR2939 NW1-1 Chess 2 Ikke Stambogsført Peter Rasmussen
DK07096/2020 NW1-1 Drumbeat Bon Appetit 3 Labrador Retriever Marlene Outzen Jeppesen
DK20117/2014 NW1-1 Zoldmali Pille 4 Vizsla, Ruhåret Lone Koch Stausgaard
DK12856/2017 NW1-1 Beat by Sweety World of Matrix 5 Malinois Gitte Eilstrup
DK05010/2018 NW1-1 Aqui Next Top Model 6 Dværgschnauzer, sort/sølv Lone Steen
DK03397/2018 NW1-1 Redborn Dynamic Skye 7 Nova Scotia Duck Tolling Retriever Anne Larsen
DK19066/2012 NW1-1 Zensari's Angel of Love 8 Australian Shepherd Tanya Petersen
DK03963/2017 NW1-1 Cattivo's As Long As You Love Me 9 Fransk Bulldog Morten Ralbjerg
DK03086/2015 NW1-1 Bikita's Legacy Baloo 10 Rhodesian Ridgeback Susanne Bech-Hansen
DK15639/2011 NW1-1 Lab Magic's Svante 11 Labrador Retriever Tina Frølich
DK13502/2016 NW1-1 Floki 24 Golden Retriever Christina Larsson
NW1 Gruppe 2          
DK16814/2015 NW1-2 Melanie 12 Whippet Bente Tholstrup
DK16569/2012 NW1-2 Godfried's Leticia Fortunata 13 Podengo Portugues, korthåret dværg Julie Kræmmer
DK19101/2019 NW1-2 Goldens made by love Janis Joplin 14 Golden Retriever Anne Larsen
START-NR2769 NW1-2 Gangster 15 Ikke stambogsført Ulla Ahrens
DK14582/2014 NW1-2 Vistruphus Gaia 16 Welsh Corgi Cardigan Gertrude Helweg
DK06690/2017 NW1-2 Glorylines Thunderstorm 17 Labrador Retriever Laila Nielsen
DK00751/2019 NW1-2 SnowTrain's Aviaq Amaroq 18 Alaskan Malamute Jeanet H. Kvisgaard
START-NR2878 NW1-2 Mille 19 Ikke stambogsført Bodil Anita Hansen
DK12111/2016 NW1-2 Elverlamshuset's Eddie 20 Shetland Sheepdog Mette Thomsen
DK13466/2015 NW1-2 Såbys Shelties Summershine Simmy 21 Shetland Sheepdog Hanne Svejstrup
START-NR2930 NW1-2 Kalle 22 Ikke stambogsført Rie Kastberg Sørensen
DK10906/2015 NW1-2 Werner Wix Wanted Dearly 23 Berner Sennenhund Lene Hadbjerg
NW2 og Senior          
DK08157/2013 NW2 Gawain's Drawing Attention 25 Border Collie Annette Klink Dalgaard
START-NR2814 NW2 Simba 26 Ikke stambogsført Susanne Gantzel
DK15522/2019 NW2 Honeyguide's Happy Heart 27 Labrador Retriever Louise Hellenberg
DK13718/2016 NW2 Noble Silk's Gaby 28 Malteser Yvonne Nielsen
DK16853/2018 NW2 Mason 29 Staffordshire Bull Terrier Charlotte Eilertsen
DK05297/2014 NW2 Hunterfull Moonlight Shadow 30 Engelsk Cocker Spaniel Jeannette Grøn
DK06008/2014 NW2 Team Thorsheim's Frigg 31 Australian Shepherd Trine Larsen Jensen
START-NR2850 NW2 Justin 32 Ikke stambogsført Linda Andersen
DK01566/2019 NW2 Balder 33 Engelsk Cocker Spaniel Kirsten Kristiansen
START-NR2421 NW2 Laura 34 Ikke stambogsført Tina Gamst
DK04321/2017 NW2 G-Diggers Happy 35 Pudel, mellem Birgitte Bang
DK13805/2017 NW2 Luna 36 Labrador Retriever Lotte Nielsen
START-NR2401 NW2 Fella 37 Ikke stambogsført Tine Pilegaard
DK06029/2014 NW2 Gold Line's Charming Anyway 38 Beagle Lotte Boelsmand
DK01935/2014 NW2 Skjernå Bordercollie Amy 39 Border Collie Joan Andresen
           
START-NR2876 NWS Nisse 40 Ikke stambogsført Morten Hellenberg
  • Der er endnu ikke skrevet nogle kommentarer